Знання законів моди можна прирівняти до володіння іноземною мовою. Уявіть, потрапили ви в Камбоджу. Інший світ, релігія і мова. Для комфортного перебування там, вам потрібно спілкуватися з камборджійцями. А ви не вчили ніколи і навтіь приблизно не чули цю їхню кхмерську мову.  Що ви будете відчувати? Правильно. Страх і невпевненість. Те саме з модою. Для когось це справді чужа мова, вони все життя не вилізали з фуболки та джинсів, не задумувалися, що можна спробувати щось інше, не дбали про свій ефектний зовнішній вигляд, не шукали своє відчуття стилю.  Але в один момент вони оглядають навколо і розуміють, що всі навколо цю мову знають. А вони щось пропустили в своєму житті. Це і породжуватиме нерішучість. Мода- чужа країна з своєю мовою, яку вони не розуміють і висловитися нею не можуть. Мільйон з лишнім законів просто лякають. І як люди можуть комплектувати ТАК свій одяг? Як люди взагалі шукають те, що їм подобається? Це чуже і нерозвідане. Якшо ви впізнали себе, то велкам. Давайте вчити іноземну мову разом.

 

З чого почати?

Давайте розділимо два поняття: стиль та мода. Мода- це закони, яким варто підкорятися, або їх порушувати. Правда, для другого варіанту, потрібно трішки більше навиків.

Мода- велика індустрія, яка вміло користається нами і хитромудрими маркетинговими ходами витягує з нас гроші. Але з іншої сторони- це люди різних професій, митці, які творять красу. Моя рекомендація: беріть від моди те що вам потрібно- натхення та ідеї. Не дозволяйте моді користуватися вами.  Вибудуйте здорове відношення до моди. Тобто, після перегляду відео “тренди осінь/зима 2016/17”  не маніакально скуповуємо гірчичні пальта та вельветові плаття-комбінації, бо вам так сказали. А сядьте і проаналізуйте те, що подобається вам.  Вберіть в себе ідеї, пропустіть їх  через себе. Спробуйте відчути свій стиль.  Що ж таке стиль?
Стиль- це ваш почерк. Який буде з часом змінювати, розвиватися! Бо міняєтеся і ви. Але це щось ВАШЕ. Внутрішні відчуття, ваше світобачення. Хіба не прекрасно звучить?

 

Поняття мода і стиль треба розділити. 
Моя філософія така: стиль над модою. Стиль- це те, на що треба орієнтуватися в першу чергу. Це те, що потрібно знайти в першу чергу. А тоді вже і до моди, з її тенденціями, приступаємо.

Хто закони придумав і як ними користуватися?

Придумала ціла індустрія. Дизайнери. стилісти, модні експерти. Люди, які копають глибше, добре розуміють на силуетах, кольорах, тканинах та естетиці. 

Існують класні закони- базові. Наприклад, які силуети підбирати в залежності від типу фігури. Кожна фігура прекрасна, я вважаю. Прекрасна, бо унікальна. З своїми недоліками і чарівностями. Але недоліки можна маскувати, а чарівності підкреслювати. Є трюки, які зроблять вашу фігуру пропорційнішою. Не можна заперечувати, що пропорційність- це гармонія і краса. І кожна з нас хотіла б мати силует приближеного до пісочного годинника. Бо природою так закладено, що нам пропорційність приємніша. До цього дійшли навіть науковці. Так от, мода придумала як це можна зробити за допомогою одягу. Є ще правила як можна підбирати фактури і тканини, щоб також вигідно подати свою фігуру. Нікому ж не хочеться звисаючі жирки підкреслювати тоненьким трикотажом? Це правда. Бо маленькі недоліки підкреслювати, справді, не варто. Або прекрасне правило об`ємний верх-приталений низ, приталений верх-об`ємний низ. Це ж все робить вас гармонійнішою. Ви можете вберегти себе від вигляду “бочечки”.

 

А є маса швидкоплинних законів моди-тренди. От з ними ми тримаємо дистанцію. Стосунки на відстані, так сказати. Коли нам стає нудно- ми звертаємося до них. Коли наш базовий гардероб сформований і нам хочеться нових вражень. Або ж ми просто беремо і ці трендові речі внедряємо в свій базовий гардероб. Бо твердий аргумент- “це моє, мені це подобається, мені це пасує і це мій стиль” НАД усіма криками модних критиків “викиньте це негайно, бо термін дії тренду вийшов”. 

Зловили головну думку? Базові закони- приймаємо, любимо і прислуховуємося. Швидкоплинні закони-користаємося в випадку, коли нам хочеться гострих вражень.

Як досконало вивчити мову моди?

Я завжди багато часу приділяла своєму одягу, це ще почалося зі школи. Я любила ходити довго по магазинам і шукати якусь особливу річ, якої не буде ні в кого іншого, експерементувала з масивними прикрасами і червоними помадами. Моя фантазія особливо розгулювалася на наших шкільних постановках, де я була відповідальна за зовнішній вигляд всіх учасників. І нехай ми могли програти і мати мінімум балів, але ми були стильні 🙂  І люди з мого оточення також мали особливе ставлення до одягу. Але завжди були в школі, в універі такі, що просто носили одяг, і не задумували особливо що на них. Я і не закликаю вас зациклюватися на одязі, просто ставтеся до свого зовнішнього вигляду обдумано. Ваш зовнішінй вигляд-ваша візитівка. То ж задумайтесь, який меседж ви несете в світ. Про що говорите ви? А можливо про що кричите? 

Не впадайте в паніку, бо почуття стилю- це як з мовами. Це навик, який можна розвинути. Стиль-мускул, який потрібно привести в тонус. Просто докладіть трішки зусиль. Взнавайте, читайте, надихайтеся, практикуйте. І все у вас вийде.

 

Share Button

Почитайте ще це:

Comments

comments