Скільки б речей в нашій шафі не було, а з проблемою “нема що одягнути” ми, дівчата, стикаємося регулярно. Хотіли б побороти цю проблему раз і назавжди? Це реально. І я поділюся свої підходом до цієї проблеми. Головне правило – потрібно правильно розприділити місце в шафі для речей: оснвних, кежуальних, робочих, сезонних, святкових та трендових. 

Для цього пропоную побудувати нашу гардеробну піраміду. 

 

Піраміда складається з 6 цеглинок. Зауважте! Вони різних розмірів. нижніх три формують ваш базовий гардероб- це аж 70%. Верхні три цеглинки однакового розміру і займають вони 30%. Поки не побудуєте нижніх три великих цеглини, вам не варто переходити до прикраси піраміди- верхніх трьох. Бо як будується будинок? Спочатку фундамент, потім стіни, а потім вже ліпнина.

Давайте розберемо по порядку що входить в кожну з цеглинок піраміди.

Уявіть собі піраміду, яка має фундамент. В нашому випадку- це супербазові речі. Ваша гардеробна піраміда тому і хитка, бо ви не побудували ви собі міцної основи

До основи можна віднести речі нейтральних кольорів: білого, бежевого, чорного, сірого. Також добавте трішки темно-синього. Крій простий, без лишньої фурнітури, деталей та принтів. Простота – геніальна.

Основа-чисте полотно для ваших експериментів. Бувало, що купили принтовані штани і не знали який верх підібрати?  Більшість верхів з вашого фундаменту врятували б вас в такій ситуації.

До фундаменту гардеробу входять: топи, блузи, футболки, майки, джинси, жакети. Це речі суперуніверсальні! І вони повинні займати аж 40 % всього гардеробу.

 

По-іншому сказати-повсякденні.

Добавимо трішки кольору до нашої нейтральної бази в гардеробі. Ці речі підходять для біганням по справам, для прогулянок в парку та кав з коліжанками. Достатньо базові, але цікавіші. Можна добавити принтів : полоски, гороху чи квітів. 

Куртки, пальта, бомбери, сорочки та светри- все це можна віднести до категорії “Кежуал”. 

 

Якщо ви, наприклад, домогосподарка, то для вас найкращим варіантом буде просто розширити список кежуальних речей. Вам не потрібно дотримуватися ніякого офісного дрес-коду, чи умовного університетського. Вам потрібно багато одягу для активного проводження часу з дітьми чи без.

Погляньте як би виглядали 15% гардеробу для ділової леді. Там можна знайти і штани на кант, і жакети, класичні плаття. Все те, що потребує її робота: для офісної роботи та для зустрічей з партнерами.

 

Інший приклад:студентка. Для університету підійдуть більш розслаблені речі. Одяг пасує студентці за віком, вони зручні та актуальні. Придбайте собі джинси, кежуальні плаття, сорочки, кардигани.

 

Тобто, все індивідуально. Проаналізуйте чим ви займаєтеся по життю, і тоді будуйте цих 15%  свого гардеробу.

Для особливих подій вам потрібні святкові речі. Максі-плаття, мереживне ніжне пляття чи шовковий топ з воланом, клатч, босоніжки та масивна біжутерія- це все вам пригодиться для корпоративів, днів народжень чи святкувань весіль. А можливо вас запросять на червону доріжку? Треба бути готовою до всякого в цьому житті.

До сезонних речей відносимо: зимові пальта, шуби, літні шорти, солом’яні аксесуари, тощо. Тобто атрибути зими та літа. Все те, що може бути використано тільки в ці періоди.

 

 А верхівкою піраміди стають трендові речі. Речі які дуже помітні і яскраві, на піку своєї слави.Але їх всього 10% вашого гардеробу. Бо вони дуже швидко набриднуть вам і всім навколо. Тому їх не потрібно маніакально скуповувати, бо всі магазини ними заповнені. Вони на один сезон. Це не вдалі інвестиції. Це те як мода витягує гроші з наших гаманців суперкретивними маркетинговими ходами. Саме тому стиль над модою! Бо мода поводиться з нами жорстоко і нечесно. Тому притримуємося завжди рідному, своєму стилю:)

5 висновків:

 

  1. Залежно від тілобудови, кольоротипу та роду занять, складові цеглин будуть мінятися. Домогосподарка не потребує в своєму гардеробі ділового костюму, а студентці не потрібні плаття на вечірні раути.
  2. Відсотки теж можуть варіювати. Ця піраміда загальна, для середньостистичної людини. Якщо ви завзята  тусовщиця, то вам недостатньо буде мати лише 10% святкових аутфітів в вашому гардеробі. 
  3. Базового гардеробу аж 70%!
  4. Без фундаменту та наступних 2 основних цеглини (кежуал та робочий одяг) ваша піраміда повалиться. Тренди почекають.
  5. Простота-геніальна. Вибирайте лаконічні та мінімалістичні речі. Це завжди буде вас прикрашати:)
Share Button

Почитайте ще це:

Comments

comments