Про базовий гардероб не чув хіба що лінивий. Інтернетом “літає” багато списків. В них, в приказовому порядку, абсолютно всім, потрібно закупитися тренчем, бежевими лодочками та яскравою хусткою та ще десь двадцяткою речей. А нікуди не годяться ці списки. Я визнаю універсальність цих списків. Але нащо тренч студентці, яка любить спортивний шик? Варіант квадратної хустки яскравих кльорів- це взагалі варінат “на любителя”. А нащо бежеві підбори жінці з варикозом? Потрібно враховувати вік, рід заняття, місцевість, в якій проживаєте та ваш власний СТИЛЬ.

Для абсолютно кожної дівчини чи жінки цей список буде унікальним. Що ж він являє собою насправді? Чому яскрава червона блуза також може бути базовою? Чому список базових речей це точно більше ніж 25 речей? Хочу розказати вам своє бачення на базовий гардероб. Як, з чим і під яким соусом його їсти.

Що таке базовий гардероб?

Базовий гардероб- це значна частина гардеробу. Аж 70%.  Це речі, які є універсальними, легко між собою поєднують та дуже прості в користуванні. Базовий гардероб для кожної дівчини чи жінки буде унікальним.

Як будувати базовий гардероб?

1. Вік
Якщо вам 18-вам до базового гардеробу можна добавити яскраві, сміливі речі. Якшо вам 35- варто було б приглянутися до дорожчих тканин та благородних відтіків. Юна дівчина може позволити собі експерименти, та враховучи свою фінансову сторону, одягати демократичні бренди, а то й секонд-хенд. А зріла жінка повинна виглядати згідко свого положення в суспільстві, дбати про якісні речі хорошого покрою.

2. Тілобудова
У вас розкішні бедра чи великі груди? А можливо масивні ноги? Або з’їдені чізкейки зрадливо ховають ваш прес? Базовий гардероб повинен підкреслювати всі ваші чарівності і приховувати недоліки. Бо всі ми прагнемо гармонійності та пропорційності нашої фігури.

3. Рід занять
Намалюйте коло і уявіть що це ваш середньотатистичний день. Розділіть його на частини, де кожна частина буде означати ваше заняття та місце його проведення. Ви трудяжка і 80% свого часу проводите в офісі? А можливо ви домогосподарка і близько 70% дня активно проводите в іграх з дітьми? Подорожуюча дівчина, яка в мандрах проводить 75% місяця? Студенка, яка вчить художнє мистецтво і проводить 50% свого часу в майстерні? В кожної людини свої заняття і свої потреби в одязі.

4. Місце проживання
Вам пощастило жити в Тайланді і фрілансово працювати онлайн? Вам явно не знадобляться трикотажні кардигани, пальта та твідові спідниці. А можливо ви живете у Львові, помірному поясі, де всі чотири сезони яскраво виражені- зима,весна,літо,осінь? Вам потрібно готуватися до кожного сезону.

5. Власний СТИЛЬ
Якщо вам некомфортно в цих джинсах з високою талією, але модні екперти радять саме такий фасон для вашого типу фігури, а вигляд бежевого пальта у вас викликає не найкращі спогади і відчуття, то вам варто відмовитися від цих речей. Хоча та, вони базові та класні. Ставте свої внутрішні відчуття над усіма думками експертів моди. Ваш одяг- це ваша друга шкіра. Вам повинно бути комфортно. І це те, що говорить за вас. Одягом ви несете меседж у суспільство. Так про що хочете сказати саме ви?

 

Я писала вже про піраміду збалансованого гардеробу, яка має 6 цеглинок різних розмірів. Згідно цієї піраміди, до базового гардеробу входять три цеглини: основа, кежуальний одяг та одяг для роботи/навчання. 

Цеглинка #1 ОСНОВА

Основа-фундамент і займає аж 40% всього гардеробу.

Ці речі суперуніверсальні. В них дуже вигідно вкластися. Бо не раз врятують вони вас від проблеми що одягнути, чи коли в вас мінімум часу- основні речі вашого гардеробу завжди прибіжуть на допомогу.

7 особливостей фундаменту гардеробу:

-прості функціональні речі
-підходять саме вам
-нейтральних відтіків
-прості по крою
-без лишньої фурнітури
-з натуральних тканин
-комфортні

Цеглина #2 Кежуал

По-іншому сказати-повсякденні. Вони займають 15% всього гардеробу.

Добавимо трішки кольору до нашої нейтральної бази в гардеробі. Кольори рекомендую підбирати з однієї гами. В нашому випадку- від пудрово рожевого до бордового. Кольори легко поєднуються, це спростить вам життя. Кежуальні речі достатньо  базові, але цікавіші. Можна додати полоски, гороху та квітів. Ці речі підходять для біганням по справам, для прогулянок в парку та кавувань з коліжанками.

Цеглина #3 Одяг для роботи/навчання 

Третя цеглина дуже індивідуальна. Це 15% всього гардеробу.

Якщо ви, наприклад, не працюєте, домогосподарка або фрілансер вдома, то для вас найкращим варіантом буде просто розширити список кежуальних речей. Вам не потрібно дотримуватися ніякого офісного дрес-коду чи умовного університетського. Вам потрібно багато одягу для активного проводження часу з дітьми, або роботи вдома.

Якщо ви працюєте в офісі, вам потрібно притримуватися більш-менш строгого дрес-коду. Якщо ви працюєте і юридичній установі чи банку- вибирайте класичніші та стриманіші речі: штани на кант, і жакети, класичні плаття. Все те, що потребує робота: для офісної роботи та для зустрічей з партнерами. Якщо ви працюєте журналістом чи в піар відділі рекламного агентства- ви можете позволити собі креативніші та яскравіші речі, більш кежуального типу.

Інший приклад:студентка. Для університету підійдуть більш розслаблені речі. Одяг пасує студентці за віком, вони зручні та актуальні. Студентка може дозволити собі більше експериментів, пробувати більш демократичні бренди, навіть шукати одяг в вінтажних магазинах, секон-хендах. В такому віці якра потрібно активно себе шукати, пробувтаи різні стилі. Врахуйте те, чим ви займаєтеся по життю і де проводите найбільше часу.

Маємо такі висновки:

1. Базовий гардероб – 70% всього гардеробу. Основа-40%, кежуал-15%, для роботи/навчання-15%.
2. Розподіл відсотків умовний. Речі з однієї категорії інколи можна віднести і до іншої категорії. Категоричності не існує.
3. Всі речі легко комбінуються між собою.
4. І легко комбінуються з іншими речима вашого гардеробу.
5. Базові речі- це не нудно. Це здоровий підхід до свого гардеробу. Це допоможе вам побороти проблему “нема що одягнути”.
6. Ваш стиль і комфорт передусім.
7. Для кожної дівчини/жінки буде свій список речей базового гардеробу. 

Share Button

Почитайте ще це:

Comments

comments